Filtry i sortowanie

Tabele są jednym z najstarszych elementów w HTML. Czasy w których układ tabelkowy był intensywnie wykorzystywany przy budowie layoutów stron internetowych na szczęście mineły.

Wyjatkiem są szablony wiadomości e-mail gdzie nowoczesne projektowanie stron internetowych nie znajduje zastosowania.

Dzisiaj tabele HTML służą głównie do tego do czego zostały pierwotnie stworzone czyli do wyświetlania danych tabelaryczmych.
Będąc starszą częścią specyfikacji HTML, tabele nie są dostosowane do projektów mobilnych, ani nie oferują żadnej zaawansowanej funkcjonalności. Tabele praktycznie tylko wyświetlają dane, co nie zmienia faktu że są niezastąpione.

Często jednak potrzeba, aby tabele były bardziej nowoczesne, lub w pełni wspierały mobilność, pokazując responsywny układ lub udostępniając dodatkowe funkcje, takie jak wyszukiwanie, filtrowanie, sortowanie lub inne zaawansowane funkcje.

W tej kategorii pokazujemy wybrane wtyczki jQuery do tworzenia oraz ulepszania tabel. Wtyczki te oferują poprawę wyglądu oraz wzbogacają tabele o rozwiązania w pełni funkcjonalne, które przydają się głównie przy budowie aplikacji gdzie jest sporo danych do prezentacji np. sklepy internetowe lub panele administracyjne.

(0.0)
0